Як уникнути переохолодження?

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок вторгнення холодного арктичного повітря з півночі Європи в Україні протягом 27-28 лютого протримається морозна погода. Так 27 лютого очікується на Київщині до -17-22°С морозу (у Києві -16-19°С морозу), місцями по області до -24°С морозу.

 Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва нагадує громадянам, що зима – це не тільки чудова пора року, а й час випробувань для природи і для людей. Знижується імунітет, виникає загроза переохолодження, що є причиною нежиті, грипу, ГРВІ тощо. Саме тому, ми повинні вживати певних заходів для підтримки здоров’я, а також дотримуватися простих правил безпеки під час перебування на вулиці у морозні дні.

Пам’ятайте, щоб уникнути переохолодження в умовах низьких температур:

·       уникайте довгих подорожей. Особливо це стосується людей похилого віку;

·   якщо є можливість, то краще взагалі не подорожувати на далекі відстані в холодну погоду. Якщо ж ви не можете відкласти поїздку, то візьміть з собою термос (термокружку) із теплим напоєм. Зарядіть свій телефон, аби у випадку потреби зв’язатися зі службами порятунку;

·      не вживайте алкогольних напоїв;

·      не паліть на морозі;

·      одягайтесь по погоді: носіть просторий одяг та не виходьте на мороз без шапки, шарфу, рукавичок;

·   у вітряну погоду, заздалегідь, перед виходом на вулицю, відкриті ділянки тіла змащуйте захисним кремом;

·  не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас;

· якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження (озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг) негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду, щоб зігрітися;

·        ховайтеся від вітру;

·        не виходьте на відкритий лід;

·        намагайтеся більше рухатися;

·      перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

·   не дозволяйте дітям довго кататися на каруселях та гойдалках, лазити металевими сходами споруд на ігрових майданчиках,обов’язково захищайте руки дитини рукавичками. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Бережіть своє здоров’я та життя!

 

Матеріал підготовлено методистом ЦМК НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Ільченко Н.В.