На шляху підвищення професійної компетентності...

Відповідно до плану роботи на виконання Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій на 2018 рік Департаментом організації заходів цивільного захисту ДСНС України 22-23 лютого цього року на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва було проведено День професійної майстерності.

 У перший день заходу, після реєстрації та доведення до учасників плану його проведення, головний фахівець відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту Деревинський Д.М. провів показове заняття «Організація та проведення групового заняття з керівниками суб’єктів господарювання за темою «Здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки, підготовка, розміщення інформації про заходи безпеки та поведінку у разі виникнення НС».

 

Професор кафедри державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту кандидат психологічних наук, доцент Євсюков О.П. провів проблемну лекцію на тему «Психолого-педагогічна підготовка майстра виробничого навчання як умова організації взаємодії із слухачами курсів».

Завідувач центрального методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Іванов А.В. провів інструктивно-методичне заняття «Організація планування роботи майстра виробничого навчання на рік».

Після закінчення теоретичної частини відбувся переїзд до ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», де розпочалась практична частина першого Дня професійної майстерності. Начальник відділу цивільного захисту та режиму ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» ЮдінА.В. та майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва ВодолажськийЮ.В. продемонстрували присутнім майстер-клас із підготовки та проведення протипожежного тренування на потенційно-небезпечному об’єкті.

 

Протягом другого етапу Дня професійної майстерності, який проходив 23 лютого, заступник начальника управління – начальник відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту Осипенко С.І. провів із учасниками заходу семінар-диспут з практичного застосування Методичного посібника «Поради майстру виробничого навчання курсів цивільного захисту».

Старший майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Зубченко П.А. залучив присутніх до тренінгу «Розробка переліків навчально-виробничих робіт для заступників (помічника) керівника СОН суб’єкту господарювання, який експлуатує хімічно-небезпечний об’єкт».

Під час проведення круглого столу учасники заходу обмінялись думками стосовно роботи майстрів виробничого навчання із суб’єктами забезпечення цивільного захисту з питань проведення ними практичної підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях.

По завершенню Дня професійної майстерності учасники підвели підсумки та відмітили важливість такого заходу, його актуальність та практичну спрямованість, подякували організаторам за високий професійний рівень всіх проведених заходів.

«Нові ідеї, пропозиції та алгоритми дій, сформульовані протягом Дня професійної майстерності, мають збагатити не лише педагогічний досвід його учасників, а й дати поштовх до подальшого вдосконалення професійної компетентності майстрів виробничого навчання», − зазначив начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва полковник служби цивільного захисту Войтенко В.В.

 

Матеріал підготовлено методистом центрального методичного кабінету НМЦ ЦЗ ТА БЖД м. Києва Ільченко Н.В.