Пам’ятаючи про подвиг...

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004 щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

 Із кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – українець.

Зараз в Україні майже 150 тисяч ветеранів афганської війни, які з 1979 р. по 1989 р. пройшли через її «горнило». Із них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами, 3360 чоловік не повернуться додому ніколи.

Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло – кожен з них щохвилинно ризикував своїм здоров’ям та життям. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи.

Вшановують 15 лютого в Україні і всіх тих, хто виконував свій військовий інтернаціональний обов’язок у Югославії, Придністров’ї,Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках». За даними Міністерства оборони України, лише з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь 37 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

Шановні учасники бойових дій на території інших держав! Від імені колективу Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва прийміть сердечні вітання з нагоди відзначення в державі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав!

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами. Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу.

Ми пишаємось своїми колегами-учасниками бойових дій на території інших держав: методистами центрального методичного кабінету Гаврилюком Іваном Михайловичем, Лішуновим Миколою Васильовичем, начальником господарського відділення Булатом Анатолієм Сергійовичем. Велика подяка вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку.

Зичимо вам, дорогі учасники бойових дій на території інших держав, міцного здоров’я на довгі роки, щастя і добробуту, родинного тепла і мирного неба над нашою Батьківщиною!

 

Центральний методичний кабінет Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва