Навчання пройшли командири формувань (груп, ланок) пожежогасіння

 

У період з 5 по 7 лютого цього року на Курсах удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва навчались командири формувань (груп, данок) пожежогасіння Печерського району міста Києва.

 Теоретична частина занять проводилась безпосередньо на навчально-матеріальній базі Курсів. Основною метою занять було ознайомлення слухачів із засобами пожежогасіння та порядком їх використання, з речовинами, які використовуються для гасіння пожеж, з особливостями гасіння пожеж на об’єктах різного призначення.

Педагогічні працівники циклу практичної підготовки під час проведення інструктивних занять та самостійної роботи роз’яснили організаційно-штатну структуру, завдання формування пожежогасіння, порядок його комплектування працівниками, довели норми оснащення технікою і майном. Слухачі засвоїли обов’язки командира і працівників формування пожежогасіння в залежності від режиму функціонування єдиної державної системи ЦЗ (ЄДС ЦЗ), практично опрацювали зразки документації, яка розробляється командиром формування.

Третій день занять було сплановано і проведено на базі 13-ДПРЧ Дніпровського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві, де командири формувань ознайомились з роботою професійних пожежних, можливостями сучасної пожежної техніки та порядком забезпечення пожежної безпеки. У ході занять фахівцями ДПРЧ були показані майстер-класи з локалізації та гасіння пожеж та способи рятування людей при пожежах.

Мета занять була досягнута. За думкою слухачів заняття були корисними та цікавими.

У навчальному класі 13-ДПРЧ в урочистій обстановці за результатами навчання слухачі отримали посвідчення державного зразка про проходження функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту.

 

Матеріал підготовлено майстром виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Смірновим Д.О.