Вдосконалення практичної орієнтованості процесу навчання

 

Наприкінці січня поточного року на Курсах удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва пройшли навчання командири медичних формувань цивільного захисту (санітарних постів, дружин) Святошинського району міста Києва.

 Слухачі під керівництвом педагогічних працівників – старшого майстра виробничого навчання Ю.Ковальчука, майстра виробничого навчання Д. Смірнова в ході проведення класно-групових занять, інструктивних занять та самостійної роботи отримали знання щодо методики підготовки та проведення занять з цивільного захисту з працівниками формування, порядку підготовки і проведення спеціального об’єктового тренування з формуванням цивільного захисту. Слухачі мали можливість практично відпрацювати прийоми надання домедичної допомоги при пораненнях, кровотечах, різних травмах, відпрацювали способи виносу постраждалих з осередків ураження, засвоїли правила накладання джгута при пораненні судин кінцівок та практично відпрацювали навички проведення серцево-легеневої реанімації.

«Останнім часом навчальні, методичні та організаційні заходи курсової підготовки, у тому числі і керівників медичних формувань спрямовані на вдосконалення практичної орієнтованості процесу навчання. Робиться наголос на практичну складову підготовки керівного складу і фахівців у складі органів управління та сил цивільного захисту, зміщення акцентів із передачі знань для забезпечення умов, необхідних для самостійного вирішення ними практичних завдань цивільного захисту у мирний час та особливий період», – зазначив начальник Циклу практичної підготовки Курсів удосконалення керівних кадрів підполковник служби цивільного захисту О. Баландін

По закінченні навчання слухачі отримали посвідчення державного зразка про проходження функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту.

 

Матеріал підготовлено майстрами виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Смірновим Д.О, Ященком В.В.