Вчаться керівники об’єктових тренувань закладів дошкільної освіти

З 15 до 17 січня поточного року на Курсах удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД міста Києва за направленням управлінь освіти вперше пройшли навчання в окремій навчальній групі керівники та особи, що очолюють штаби керівництва об’єктових тренувань з питань цивільного захисту закладів дошкільної освіти (ЗДО) під час проведення Тижня безпеки дитини Голосіївського та Подільського районів столиці.

 Слухачі навчальної групи під керівництвом старшого майстра виробничого навчання Цитлеса І.В., за активної участі учасника ліквідації аварії на ЧАЕС майстра виробничого навчання Бабакова С.М. розглянули та обговорили актуальні проблеми підготовки та проведення об’єктових тренувань з питань цивільного захисту у закладах дошкільної освіти під час проведення Тижня безпеки дитини.

Під час занять вивчені вимоги керівних документів, а саме: наказ МОН України від 21.11.2016 № 1400 «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту», наказ МОН України від 15.08.2016 р. № 974 «Правила пожежної безпеки для навчальних закладів і установ системи освіти України», Інструктивно-методичні матеріали щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19 серпня 2011 року № 1/9-635), Рекомендації щодо проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту (додаток до листа ДСНС України від 26.04.2017№ 16-6361/161).

Під час відпрацювання навчальних питань слухачі у ролі керівника об’єктового тренування отримали практику у підготовці плануючих та розпорядчих документів для проведення тренування, послідовно відпрацювали алгоритми дій усіх учасників навчально-виховного процесу відповідно до вірогідної обстановки, яка може скластися в ЗДО в разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації, обмінялись досвідом організації і проведення об’єктових тренувань.

По закінченні навчання слухачі отримали посвідчення державного зразка про проходження функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту.

 

Підготовлено педагогами НМЦ ЦЗ ТА БЖД м. Києва старшим майстром виробничого навчання Цитлесом І.В. та майстром виробничого навчання Каніболоцьким Ю.М.