Де можна знайти прихисток під час негоди: пункти обігріву в Києві

За інформацією офіційного інтернет порталу Київської міської державної адміністрації у зв’язку із зниженням температури в столиці працює 20 пунктів обігріву та 7 мобільних пунктів обігріву для водіїв великогабаритних транспортних засобів перед в’їздами у місто Київ.

 Вони організовані Департаментом соціальної політики. (https://kyivcity.gov.ua/news/58158.html).

У разі зниження температури кількість таких пунктів буде збільшено до 50 за рахунок ще 30 пунктів Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища.

Розгортання пунктів обігріву проводиться згідно з рішенням Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010: надзвичайна ситуація, пов’язана з дуже сильним морозом (температура повітря мінус 30°С і нижче). У приміщеннях пунктів обігріву відвідувачі можуть не тільки зігрітися, але й отримати першу медичну допомогу та випити гарячого чаю.

Місце розгортання мобільних пунктів обігріву для водіїв великогабаритних транспортних засобів перед в’їздами у місто Київ:

траса Київ − Харків біля знаку Київ;

вул. Богатирська, біля КПП;

траса Київ − Бровари, біля КПП;

траса Київ − Одеса;

Брест - Литовське шосе;

траса Київ − Чоп, біля КПП, поворот до Пущі Водиці;

траса Київ − Обухів.

Окрім того, у місті постійно діє міський оперативний штаб допомоги бездомним особам та розроблено графік роботи соціального патруля, відповідно до якого проводиться чергування в місцях найбільшого скупчення таких осіб.

Соціальний патруль працює у Шевченківському районі на Залізничному вокзалі (вул. Старовокзальна, 7), у Солом’янському районі на Привокзальній площі (ст. Київ-Волинський) та у Дарницькому районі – на приміському вокзалі «Дарниця» (вул. Привокзальна, 1). Його роботу забезпечує одна мобільна бригада з одним автомобілем, до складу якої входять соціальні працівники, водій та кухар. Щоденно проводиться харчування 200 осіб. Патрулювання здійснюється з 1 грудня 2017 року до 31 березня 2018 року без вихідних і святкових днів. Окрім того, постачають безхатченкам теплий одяг із банку одягу киян.

Також, у разі виникнення потреби, під час різких знижень температури навколишнього середовища, у Будинку соціального піклування та у Київському центрі соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання (с. Ясногородка, Вишгородського району, Київської області) передбачено розгортання додаткових ліжок і переведення даних закладів у режим цілодобового функціонування.

Інформацію про функціонування вказаних пунктів обігріву висвітлено на сайтах Департаменту, районних територіальних центрів соціального обслуговування та районних у місті Києві державних адміністрацій. Оголошення про функціонування пунктів обігріву розклеєно в найбільш людних місцях.

 

Матеріал підготовлено центральним методичним кабінетом

НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва

 

При написанні статті використана інформація офіційного інтернет порталу Київської міської державної адміністрації https://kyivcity.gov.ua/news/58158.html