Хіміки-розвідники та дозиметристи удосконалили свої знання та навички

20-22 листопада ц.р. на Курсах удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва пройшли функціональне навчання 19 слухачів категорії «хіміки-розвідники та дозиметристи об’єктів» із Дарницького, Деснянського, Дніпровського, Печерського, Святошинського та Шевченківського районів міста Києва.

 Фахівці цієї категорії виконують свої обовязки у складі постів радіаційного і хімічного спостереження (ПРХС), які є позаштатними спеціалізованими формуваннями, призначеними для здійснення періодичного або постійного радіаційного та хімічного спостереження відповідно до встановлених завдань та регламенту. У м. Києві створено 199 таких постів радіаційного і хімічного спостереження. Забезпечення ПРХС приладами радіаційної та хімічної розвідки, метеокомплектом, комплектом знаків огородження, засобами індивідуального захисту та засобами зв’язку здійснюється за рахунок суб’єктів господарювання, на базі яких вони створені.

Під час проведення практичних занять із приладами радіаційної, хімічної розвідки, метеокомплектами слухачі мали можливість оволодівати новими знаннями, обмінятися досвідом практичної роботи у складі постів ПРХС.

На завершення навчання зі слухачами була проведена організаційно-ділова гра за темою: «Алгоритм дій хіміків-розвідників та дозиметристів при виконанні завдань». Під час цього заходу слухачі виконували обов’язки чергових спостерегачів, тренувалися у здійсненні радіаційного, хімічного та метеорологічного спостереження, набували навички у розв’язанні окремих проблемних професійних завдань на основі розроблених навчально-методичним центром кейсів (проблемних ситуацій).

Після завершення навчання і складання письмового заліку в тестовій формі слухачам було вручено посвідчення Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  міста  Києва про проходження функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

За відгуками слухачів, три дні навчання пройшли з користю для них, були насичені новою, корисною інформацією. Слухачі виказали вдячність працівникам Курсів удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва за якісне і цікаве проведення занять.

 

 

Матеріал підготовлено майстрами виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва С.М. Бабаковим та Ю.М. Каніболоцьким