Підвищено кваліфікацію у сфері цивільного захисту працівників суб’єктів господарювання та навчальних закладів, які очолюють органи з евакуації, виконують обов’язки секретарів комісій з питань евакуації...

З 1 по 6 листопада 2017 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва (далі − Центр) на базі курсів удосконалення керівних кадрів проведено функціональне навчання з питань цивільного захисту 26 працівників суб’єктів господарювання та навчальних закладів, які очолюють органи з евакуації, виконують обов’язки секретарів комісій з питань евакуації.

 Акцент під час навчання слухачів був зроблений на оновленні спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту, необхідних для успішного виконання обов’язків за призначенням.

Під час занять слухачів Центру ознайомили із організацією цивільного захисту на суб’єктах господарювання, основними заходами захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, порядком проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також відпрацювали зі слухачами питання щодо нормативно-правового забезпечення організації евакуації населення, зокрема, методику планування заходів з евакуації, затверджену наказом МВС України від 10.07.2017 № 579.

Особливу увагу викладачі приділили визначенню шляхів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час виконання завдань комісіями з питань евакуації у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану. В дискусійній формі обговорювались актуальні проблеми професійної підготовки органів з евакуації, їх спроможності якісно здійснювати планування та проведення евакуації, алгоритм дій безпосередньо голів та секретарів комісій з питань евакуації з отриманням розпорядження на проведення евакуації.

Використовуючи методи активного навчання, слухачів вчили приймати швидкі та обґрунтовані рішення щодо організації та проведення евакуації, розробляти розпорядчі, плануючі та звітні документи з питань евакуації, організовувати підготовку підпорядкованих органів з евакуації, систематично проводити з ними заняття, практично відпрацьовувати питання заходів з евакуації на навчаннях та тренуваннях. З метою опрацювання єдиних підходів щодо розробки документів з питань евакуації кожний з навчаємих отримав методичний посібник «Робоча папка голови комісії з питань евакуації суб’єкта господарювання (підприємства, установи, організації)», підготовлений викладачами Курсів.

Завершальний день занять (6 листопада) розпочався з вітання слухачами та викладачами курсів заступника директора ЗСШ № 140 Сніжани Гурбік з Днем народження.

У ході проведення групової вправи, захисту рефератів та підсумкового модульного контролю високий рівень підготовки продемонстрували слухачі Наталія Мельник та Сергій Кущовий.

За результатами навчання слухачам в урочистій обстановці вручили посвідчення встановленого зразка про проходження функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

 

Матеріал підготовлено викладачем курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Коренчуком О.С.