Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях на підприємствах, установах та організаціях при проведенні практичних заходів у жовтні 2017 року

Навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях складається з його теоретичної частини (за програмами підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях), а також практичної частини – під час проведення підприємствами, установами, організаціями спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. Визначені види навчання проводяться підприємствами, установами, організаціями за їх методичного супроводу Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва (далі – Центр).

 Здійснення педагогічними працівниками Центру методичного супроводу підприємств, установ та організацій столиці під час проведення ними практичних заходів у жовтні поточного року відбувалось відповідно до Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Києва в 2017 році та згідно з Розкладом занять з практичного навчання Циклу практичної підготовки Курсів удосконалення керівних кадрів Центру.

За вказаний період здійснено методичний супровід 32 підприємств, установ, організацій, що проводили практичні заходи, до яких було залучено 2353 працівника: комплексних об’єктових навчань – 5, комплексних об’єктових тренувань – 8, об’єктових тренувань – 16, протиаварійних тренувань – 2, протипожежних тренувань – 1.

«Не всі керівники формувань цивільного захисту підприємств, установ, організацій пройшли навчання у Центрі. А це в свою чергу веде до того, що особовий склад формувань цивільного захисту (ЦЗ) має слабкі знання функціональних обов’язків відповідно займаних посад з питань ЦЗ. Щоб виправити подібну ситуацію, керівництву підприємств, установ, організацій доцільно заздалегідь спланувати навчання своїх фахівців у Центрі на 2018 рік»,− зазначив начальник Циклу практичної підготовки Центру підполковник служби цивільного захисту Баландін О.С.

У кращий бік хочеться відмітити роботу майстра виробничого навчання Осокіна В.А. по методичному супроводу об’єктового тренування, яке відбулось у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації 26 жовтня 2017 року за темою: «Порядок дії органів управління та сил ЦЗ Шевченківського району ланки територіальної підсистеми м. Києва єдиної державної системи ЦЗ щодо виконання завдань у складних умовах осінньо-зимового періоду». До заходу було залучено 98 осіб.

 

Матеріал підготовлено начальником Циклу Курсів удосконалення керівних кадрів Баландіним О.С. та методистом ЦМК НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва Ільченко Н.В.